Powered by Blogger.

My Banner


2 Победа во пролетниот дел од сезоната,Одличната игра на нашите фудбалери доведе до еден голем триумф Резултатот по првите 45 минути беше 1-0, но во вториот дел екипата на ,,Брегалница" успеа да го изедначи резултатот, радоста на гостите не траеше премногу во 80 минута Марио Атанасовски по одличен соло продор успеа да го изненади противничкиот голман.
Стрелци:Марио Атанасовски и Златко Милошевски
Асистенти:Марио Атанасовски и Златко Милошевски

Во останатите средби постигнати се следниве резултати:
Баби 2:1 Осогово
Саса 2:1 Брегалница
Работник Лозово 2:1 Рудар
Карбинци 1:3 Беласица
Чешиново 1:2 Плачковица
Слога 2:2 Тркање
Напредок Здравје Радово 4:1 Астибо

Наредното коло е веке во среда а нашиот тим ќе и гостува на екипата од штип Астибо.